mLegitym

Uczniowie naszej szkoły mogą już korzystać z mLegitymacji szkolnej. Przed złożeniem wniosku należy dokładnie zapoznać się z poniższym tekstem i ze wszystkimi dokumentami do których prowadzą linki.

mLegitymacja szkolna jest mobilną wersją legitymacji szkolnej lub e-legitymacji szkolnej. Podobnie jak w przypadku pozostałych form legitymacji, mLegitymacja szkolna będzie poświadczała uprawnienie do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu kolejowego i autobusowego.

Okres ważności mLegitymacji szkolnej będzie tożsamy z okresem ważności wydanej uczniowi odpowiednio legitymacji szkolnej albo e-legitymacji szkolnej, z zastrzeżeniem jednakże, że przedłużenie ważności jednej z wyżej wspomnianych legitymacji wymagało będzie ponownego wydania mLegitymacji szkolnej.

mLegitymacja szkolna będzie unieważniana przez szkołę w przypadku utraty ważności wydanej uczniowi legitymacji szkolnej albo e-legitymacji szkolnej. Unieważnienie będzie mogło być dokonane przez szkołę także w przypadku utraty mLegitymacji szkolnej na skutek uszkodzeń, niepoprawnego działania lub utraty urządzenia mobilnego, w którym przechowywana była mLegitymacja szkolna. Posiadacz legitymacji lub odpowiednio rodzic posiadacza niepełnoletniego będzie mógł zgłosić szkole konieczność unieważnienia mLegitymacji szkolnej w drodze wniosku.

Regulamin usługi mLegitymacja szkolna w Aplikacji mObywatel
- dostępne funkcjonalności, ochrona danych osobowych, postanowienia licencyjne >>>

Procedura udostępniania mLegitymacji szkolnej >>>

Wniosek o udostępnienie mLegitymacji >>>