tropical islandTROPICAL ISLANDS 2014
14 lutego 2014r. w ramach Ogólnopolskiej Akcji MEN „,Ćwiczyć każdy może” organizowanej jako Rok Szkoły w Ruchu, dziewięćdziesięciu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 mogło korzystać z atrakcji, które zapewnia Tropical Islands w Berlinie. Wyjazd ten organizowany jako pozalekcyjne zajęcia sportowe cieszył się wielkim zainteresowaniem uczniów naszej szkoły. Uczestnicy wyjazdu z radością korzystali ze wszystkich atrakcji jakie zapewnia ten piękny i największy w Europie tropikalny park rozrywki i wypoczynku.

WIOSNA W RYTMIE ZUMBY!
Sposobów na przywitanie dnia wiosny jest wiele. Uczniowie naszej szkoły na zajęciach pozalekcyjnych wybrali nowoczesną formę ruchu – Zumbę. Na początku zajęć w formie zabawy nauczyli się podstawowych kroków, które połączyli w cztery układy taneczne. Z wielokrotnie przeprowadzanych testów wynika, że godzina uprawiania zumby może sprawić, że spali się aż 800 kcal! W odróżnieniu od ćwiczeń na siłowni, podczas zajęć zumby w identyczny sposób angażuje się wszystkie partie mięśni. Co w praktyce to oznacza? Otóż to, że nasze ciało w całości staje się jędrniejsze i traci nadmiar tkanki tłuszczowej. Taki rodzaj zajęć wyzwolił w uczniach chęć dalszego uczestnictwa i doskonalenia swoich umiejętności tanecznych!

zumba01
zumba01
więcej zdjeć

 

 „ĆWICZYĆ KAŻDY MOŻE”- Zajęcia na lodowisku
W ramach akcji „ĆWICZYĆ KAŻDY MOŻE” uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach pozalekcyjnych z wychowania fizycznego. W dniu 03 lutego 2014r.klasy szóste naszej szkoły wspólnie brały udział w zajęciach na lodowisku. Lekcje w-f prowadził p J.Cieślak. Pogoda dopisała a młodzież bawiła się wspaniale

lodowisko00
lodowisko00
więcej zdjeć