2018 05 30 swieto szkolyŚwięto Szkoły jest szczególnym wydarzeniem w życiu całej społeczności szkolnej. W piątek 25 maja 2018 r. Szkoła Podstawowa nr 3 obchodziła swoje święto . Rozpoczęło się ono uroczystym apelem z udziałem Olimpijki – p. Ewy Durskiej.

Po uroczystym otwarciu wszyscy udali się na boisko sportowe ORLIK, gdzie odbyły się zawody sportowe wszystkich klas. Po zakończeniu sportowych zmagań wszyscy uczestnicy zawodów przemieścili się pod budynek szkolny, gdzie na boisku i na placu zabaw odbyła się wspólna zabawa przy dźwiękach muzyki dyskotekowej, którą zapewnił nam p.Artur Konior. Dla wszystkich uczniów i uczestników czekały przepyszne kiełbaski na grillach oraz gorąca grochówka, którą zorganizowała Rada Rodziców SP nr 3. Atrakcją zabawy były także: zamki do skakania, malowanie twarzy i wspólna dyskoteka.

W czasie święta szkoły zorganizowana została akcja wolontariatu szkolnego - „Dla Wiktora” ,wszystkie zebrane środki pomogą w rehabilitacji naszego ucznia .Odbyło się również kilka niespodzianek dla uczniów naszej szkoły w postaci :

-występu wokalnego p. Justyny Sawickiej

- pokazu sportowego uczniów sekcji brazylijskiego Jiu-jitsu pod kierunkiem instruktora p.Dawida Kędziora ( BJJ Panther Nowogard)

- turnieju szachowego koła szachowego SP nr 3.

Wspólna zabawa to doskonały czas integracji całej społeczności szkolnej, uśmiech i zadowolenie na twarzach naszych uczniów świadczyły o tym, że bawili się oni doskonale. Mamy nadzieję, że za rok też dopisze nam dobry humor i piękna pogoda. W imieniu nauczycieli i uczniów serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy chętnie włączyli się w przygotowanie naszej uroczystości. Dziękujemy serdecznie, Radzie Rodziców która zafundowała nam atrakcje w postaci kilku zjeżdżalni i grochówki w tym sportowo – świątecznym dniu . Serdecznie dziękujemy również wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia naszego święta ! Podziękowania dla :

- Pani Justyny Sawickiej

-Pana Artura Koniora

- Pani Bogumile Alhamali – Andziulewicz

- Pani Joannie Świderskiej

- Pani Marcie Chusarz

- firmie Lodos

- Restauracji „Kamena”

- Hurtowni Owoców i Warzyw Krystyna Doroba

- Hurtowni artykułów spożywczych i przemysłowych Czesław Sowa

- Przetwórni Owocowo – Warzywnej „Rafiński”

- Cukierni „Marysieńka”

- Piekarni Ciastkarni Waldemar Pędziszczak

- Hurtowni Mięsa Wędlin i Drobiu Katarzyna Adamelak

Dziękujemy również uczniom klas siódmych za pomocną dłoń oraz wszystkim anonimowym darczyńcom za zaangażowanie i otwarte serca!