2012 07 02 pozegnanie 6Tradycją naszej szkoły jest apel „Pożegnanie klas szóstych" – uroczystość organizowana z dużym rozmachem. Tak też było w tym roku. Dnia 28 czerwca 2012 roku o godzinie 17.00 spotkali się uczniowie klas szóstych, ich rodzice, wszyscy nauczyciele i zaproszeni goście. Zaszczycili nas swoją obecnością: pani Aneta Drążewska – Dyrektor NDK oraz pani Wioletta Jackowska – przewodnicząca Rady Rodziców.  ZDJĘCIA >>>
Uroczystość rozpoczęli absolwenci, którzy w pięknym stylu zatańczyli poloneza. Następnie pan dyrektor Piotr Kazuba i pani dyrektor Grażyna Marcinkowska wręczyli listy gratulacyjne rodzicom, których dzieci przez 3 lata nauki, otrzymywały świadectwo z wyróżnieniem. Dzieci w tym czasie wpisywały się do księgi pamiątkowej naszej szkoły.

Po części oficjalnej, forum należało do szóstoklasistów. W części artystycznej pokazali oni swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne. Na szczególną uwagę zasługuje punkt programu, w którym wdzięczni uczniowie wręczali nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły nagrody specjalne – tzw. „Supertrójki". Wszyscy wyróżnieni usłyszeli specjalnie przygotowany wiersz lub piosenkę oraz otrzymali statuetkę.
„Artyści" zebrali gromkie brawa za swój występ, rodzice i nauczyciele doskonale się bawili, choć były i momenty wzruszeń. Przyszłoroczni absolwenci, czyli klasy 5, obdarowali swoich kolegów i koleżanki pysznymi tortami, życząc im powodzenia w gimnazjum, po czym nastąpiło oficjalne rozwiązanie klas szóstych przez wychowawców.
Życzymy absolwentom SP nr 3 powodzenia w następnym etapie edukacyjnym.