turniej szachyDnia 24 stycznia 2023 r. dziewiętnastu szachistów z pięciu szkół przystąpiło do sportowej rywalizacji w Międzyszkolnym Turnieju Szachowym Szkół Podstawowych Gminy Nowogard. Otwarcia turnieju dokonał Dyrektor naszej szkoły p. Piotr Kazuba, życząc zawodnikom jak najmniejszej liczby błędów podczas gry. Turniej był rozgrywany systemem szwajcarskim w ciągu 5 rund. Do kojarzenia przeciwników wykorzystany został program komputerowy OSwiss – manager turniejów. Każdy uczestnik miał na rozegranie jednej partii do 10 minut.

ZDJĘCIA >>>

Zwycięzcą turnieju i zdobywcą pucharu został Filip Józefowicz SP nr 3 Nowogard (opiekun – p. Karol Kopczewski). Drugie miejsce zajął Konrad Juszkiewicz SP nr 1 Nowogard (opiekun – p. Jacek Andrysiak), natomiast trzeci był Sebastian Plichta SP nr 3 Nowogard (opiekun – p. Karol Kopczewski).

Ponieważ wszyscy trzej laureaci zdobyli tyle samo punktów, dlatego o miejscu zawodnika zadecydował algorytm punków dodatkowych (Progress–Buchholz–Berger). Aby promować grę w szachy od najmłodszych lat organizatorzy turnieju zaplanowali „puchar-niespodziankę”. Otrzymała go Antonina Paradowska SP nr 4 Nowogard – Dla Najmłodszego Zawodnika w Międzyszkolnym Turnieju Szachowym Szkół Podstawowych. Puchary wręczył ich fundator - Przewodniczący Miejsko-Gminnego Zrzeszenia LZS Nowogard p. Jan Tandecki. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Gratulacje dla zdobywców podium!

Szachy są dyscypliną sportową doskonale wypełniającą misję naszej szkoły „Nauka, sport, kultura”. Wydarzenie odbyło się dzięki zaangażowaniu opiekunów, którzy w swoich szkołach wyszukali najlepszych szachistów: P.  Jacek Andrysiak – SP nr 1 Nowogard, p. Jarosław Jesionka – SP nr 2 Nowogard, p. Ewa Sawicka – SP nr 4 Nowogard, p. Józef Korkosz – SP Wierzbięcin. Dziękujemy p. Janowi Tandeckiemu za ufundowanie pucharów i wypożyczenie zegarów szachowych. Dziękujemy p. E. Tychońcowi za sędziowanie i pomoc w przeprowadzeniu turnieju. Koordynatorem działań związanych turniejem był p. Karol Kopczewski. Do zobaczenia podczas kolejnego turnieju.

(art. SP3)