Dnia 22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi- największe ekologiczne święto na świecie w 192 krajach od 1970 r.- w Polsce od 1990.
W naszej szkole w ramach tego święta na zajęciach z przyrody w klasach 4-6 odbyły się prezentacje na temat ZSEE- Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego.
Celem zajęć było zwrócenie uwagi na problem „elektrośmieci”, co do nich zaliczamy, dlaczego szkodzą, jakie niebezpieczne substancje zawierają, a także co mówi prawo na temat zasad postępowania ze zużytym sprzętem ZSEE. Jednak głównym założeniem lekcji było uzyskanie informacji co można odzyskać z „elektrośmieci” oraz co możemy zrobić dla siebie i dla środowiska, aby zapewnić ochronę zdrowia i życia ludzi oraz ochronę środowiska zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.