2013 03 21 wiosenne zawodyW przedszkolu ruch jest czymś naturalnym, dzieci w tym wieku nie potrzeba namawiać do zabawy, do biegania, do skakania. Organizując zabawy i ćwiczenia gimnastyczne z sześciolatkami można zauważyć, że wprowadzenie do ćwiczeń elementów współzawodnictwa zachęca je do osiągania lepszych wyników, pobudza ich ambicje, a sprzyjają temu okrzyki, pochwały, doping, nagrody. Wykorzystując ten atut 20 marca 2013r. o godz. 9 00 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Nowogardzie odbyły się Wiosenne Zawody Sportowe Grup Zerowych. Do zawodów stanęło pięć drużyn z nowogardzkich przedszkoli i szkół, którzy rywalizowali między sobą w 10 konkurencjach sportowych. Po długim i wyczerpującym wysiłku zwłaszcza w końcówce w walce o 2 miejsce pomiędzy Szkołą Podstawową nr 2 i gospodarzami Szkołą Podstawową nr 3 ogłoszono wyniki:  ZDJĘCIA >>>

I miejsce – Przedszkole nr 4................ (45 punktów)
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 ......(38 punktów)
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3.......(34 punktów)
IV miejsce – Przedszkole nr 1................ (26 punktów)
V miejsce – Zielone Przedszkole.............(12 punktów)

Po wspaniałych, emocjonujących zawodach sportowych wszystkie dzieci otrzymały puchar dla swojej drużyny , dyplomy, oraz słodycze. Nie zapomniano także o kibicach, którzy również otrzymali dyplomy
i słodycze. Impreza była udana, o czym świadczyły uśmiechnięte buzie sześciolatków.

Dziękujemy wszystkim zespołom i opiekunom za wspaniałe przygotowanie do zawodów a Burmistrzowi Nowogardu za ufundowanie pucharów.

Organizatorzy