IMG 8153W październiku 2023 r. Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi ogłosiło dla uczniówklas 3-8 ze szkół podstawowych oraz dla uczniów Szkół Średnich ogólnopolski konkurs plastyczny, który polegał na przygotowaniu pracy plastycznej zainspirowanej 600-letnią historią miasta Łódź. Tematyka związana była więc z historią Łodzi i mogła dotyczyć wybranej postaci z łódzkich baśni i legend, postaci historycznej związanej z historią Łodzi, z ważnym wydarzeniem z historii miasta Łódź czy z krajobrazem fabrycznym miasta. Technika i forma wykonania pracy była dowolna z pominięciem technik komputerowych. Posiedzenie komisji konkursowej odbyło się w dniach 10-11.01.2024r. Komisja oceniała przede wszystkim zgodność pracy z tematem przewodnim, jakość wykonania pracy oraz oryginalność i pomysłowość ujęcia tematu. Na konkurs wpłynęło 300 prac z całej Polski- z naszej szkoły 6, maksymalnie można było zdobyć 200 punktów. Dwie uczennice z naszej szkoły z klasy 4c- Hanna Klimczak oraz Emilia Bryks zostały wyróżnione. Hania zdobyła 169 punktów- w swojej pracy pokazała przemysł włókienniczy Łodzi, a Emilka uzyskała 167 punktów za przedstawienie w swojej pracy legendy o Sarze i Januszu.
Gratulujemy !
Uroczyste podsumowanie konkursu z wręczeniem dyplomów i nagród odbędzie się 23.02.24 r. o godzinie 12.00 w Siedzibie Głównej Muzeum w Łodzi.
(art. A. Białczak)